Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś
Akcesoria broszki jak nosić

Broszka – ozdoba, która jest na topie! Jak nosić broszkę?

Data publikacji 14 lipca 2023


Broszki były totalnie zapomniane przez długi czas, dopóki biżuteria vintage nie została na nowo odkryta. Broszka jako mały drobiazg może być świetną ozdobą stylizacji. Broszki kojarzą się większość z babciami, które nosiły błyszczące szpilki z kryształkami podczas komunii czy innych uroczystości rodzinnych. Obecnie wracają do łask i wyglądają bardzo ciekawie. Jak nosić broszkę?

Co to jest broszka?

Broszka jest rodzajem biżuterii. Jej cechą charakterystyczną jest igła, którą można spiąć ubranie lub przypiąć broszkę do garderoby. Broszki dostępne są w wielu różnych kształtach, kolorach i wykonane są z różnych materiałów. Może być noszona na wiele sposobów, dzięki czemu można dobrać ją do różnych stylizacji i stworzyć ciekawe kreacje.

Broszki jak nosić?

Wiadomo już, co to jest broszka. Warto teraz zastanowić się, jak nosić broszkę, aby wyglądała stylowo i elegancko? Jest wiele rozwiązań. Jednym z nich jest ozdoba rękawów. Jest to ciekawe i zarazem bardzo oryginalne przyozdobienie mankietu bluzki czy koszuli. Oczywiście tradycyjnie broszka może być noszona na piersi tak, jak najczęściej nosiły ją babcie.

Broszki przy koszuli

Koszula jest jednym z ubrań, do którego broszka idealnie pasuje. Jeśli koszula ma szeroki kołnierz, to jest to idealne miejsce na przypięcie broszki. Najlepiej jest ją umieścić nieco powyżej dekoltu. We wszystkich innych koszulach bez kołnierzyka, bluzkach i sukienkach broszki wyglądają najlepiej, gdy są przymocowane z boku. Sukienki z półgolfem i wysoko zabudowane są bardzo często noszone z broszkami. W przypadku zwykłych koszulek i topów broszka jest zwykle umieszczana po prawej stronie. Należy uważać na ciasne ubranie. Broszka może przeszkadzać, zostawiać odciski na skórze lub – w najgorszym przypadku – ukłuć.

Broszki jak nosić na delikatnych ubraniach?

Cienka, szyfonowa bluzka nie toleruje broszki, ponieważ igła pozostawi dziurkę na materiale. Pomimo cienkich i delikatnych ubrań, nie trzeba rezygnować z tej biżuterii. Dzięki klejowi do biżuterii, dwóm magnesom i odrobinie kreatywności powstaje zupełnie nowy rodzaj broszki. Najpierw należy wybrać broszkę, która niekoniecznie została odziedziczona po prababce. Następnie należy zdjąć igłę z broszki i wyczyścić ją alkoholem. Należy przykleić magnes do broszki, mocno docisnąć i pozostawić klej do wyschnięcia.

Broszka jako zamiennik guzika

Często się zdarza tak, że guzik od bluzki odpadł lub trzyma się jedynie na jednej nitce. Jeśli w pobliżu nie ma zapasowego guzika lub trzeba szybko wyjść na spotkanie, a właśnie ta koszula czy bluzka są idealne na wyjście, to rozwiązaniem jest broszka. Jest to nie tylko szybki ratunek, ale także kreatywność, która pozwala na ciekawą stylizację. Tak na marginesie, to broszką można zatuszować także niewielkie plamki na ubraniach.

Broszka jako klamra do paska

Zwykły pasek do spodni można jednym ruchem zmienić w stylowy dodatek, który będzie wyglądać glamour. Eleganckie paski z pięknymi klamrami bardzo często są znacznie droższe od tych zwykłych, które nosi się na co dzień. Można jednak przy pomocy broszki samodzielnie stworzyć trendy pasek, który będzie pasować do gustownej stylizacji.

Jak zorganizować idealny kącik do pracy w domu

Redakcja lovewallet.pl

Nasza misja to dostarczanie inspirujących treści, które pomagają naszym czytelnikom wyrażać siebie poprzez modę i dodatki. Na naszym blogu znajdziesz szeroki zakres tematów, od najnowszych trendów w modzie męskiej, damskiej i dziecięcej, po unikalne akcesoria, które dodadzą charakteru każdej stylizacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?