Strona główna
Moda dziecięca
Tutaj jesteś
Moda dziecięca jak ubierać niemowlę do snu

Jak ubierać dziecko do spania? Kilka porad, które warto poznać.

Data publikacji 3 lutego 2023


Wiele rodziców na początku nie wie, jak dobrze zadbać o nowo narodzone maleństwo. Wszystko sprawia trudność i każda czynność wymaga zastanowienia. Również ubranie dziecka do snu może być kłopotliwe. Jak ubierać niemowlę do snu, aby czuło się komfortowo? O czym należy pamiętać? Jak sprawdzić, czy dziecko nie jest za zimno?

Jak ubierać dziecko do spania?

Pierwsze dni i tygodnie życia maluszka powodują duże zamieszanie w życiu rodziców. Ciężko jest od razu wiedzieć, jakie i ile ubrań niemowlę potrzebuje podczas snu. Jeśli dziecko ma zimne stopy latem, to może potrzebować wełnianych skarpet zamiast bawełnianych. Jeśli poci się podczas snu, może zamiast body z długim ramieniem wystarczy bawełniana koszulka. Z czasem rodzice będą wiedzieć, co potrzebuje maluszek. Warto jednak poznać parę rad, które pomogą zapewnić malcowi spokojny i zdrowy sen. Na pewno należy w pokoju utrzymać odpowiednią temperaturę. Powinna ona wynosić od 16 do 18 stopni. Nie powinna przekraczać 21 stopni, gdyż wówczas maluszek może mieć problemy ze snem.

Ubranka do snu na lato i zimę

Jak ubierać dziecko do spania latem, a co wybrać zimową porą? Zasadniczo warto dopasować ubranie do tego, jakie nosi rodzic. Zazwyczaj jedna dodatkowa warstwa jest wystarczająca dla niemowlęcia w porównaniu do piżamy rodziców. We wszystkich porach roku należy używać tylko bielizny nocnej z oddychających, wolnych od zanieczyszczeń włókien naturalnych. Sztuczne materiały nie są dobre dla skóry dziecka i mogą wywoływać podrażnienia lub alergie.

Jak ubierać niemowlę do snu wiosną i jesienią?

Wiosną i jesienią można spodziewać się cieplejszych i chłodniejszych nocy. Strój do spania dla maluszka może składać się z body z krótkim lub długim rękawkiem. Przyda się także kołderka, która będzie dopasowana do pory roku. Jeśli jest chłodniej, to można zdecydować się na koszulkę i spodenki. W takiej konfiguracji nie wolno zapomnieć o skarpetkach. Nie wolno zapomnieć także o dodatkowym kocyku, który pomoże zachować odpowiednią temperaturę.

Ubranka do snu, w których maluch czuje się komfortowo

Niemowlęta nie są jeszcze w stanie samodzielnie reagować na zmiany temperatury. Nie powiedzą mamie, że jest im za ciepło lub za zimno. Na pewno należy unikać przegrzania oraz wychłodzenia niemowlęcia. Często rodzice popełniają ten sam błąd. Mianowicie latem ubierają maluszka zbyt lekko, a zimą za ciepło. Oba przypadki mogą być niebezpieczne. Bardzo ważne jest też dobre ulokowanie łóżeczka. Nie może ono stać w miejscu, w którym maluszek jest narażony na przeciąg. Również bliskość kaloryfera jest niewskazana.

Jak sprawdzić temperaturę dziecka podczas snu?

Aby upewnić się, że dziecko nie poci się ani nie marznie, należy od czasu do czasu sprawdzać jego temperaturę. Idealnym miejscem, aby to sprawdzić, jest kark. Powinien być ciepły, ale nie spocony. U niektórych dzieci temperatura na czole jest również dobrym źródłem informacji. Dłonie i stopy nie są najlepsze, aby sprawdzić, czy maluszek marznie, czy jest mu za ciepło. Kończyny u niemowląt są często chłodne, a nie oznacza to wcale, że jest im zimno.

broszki jak nosić

Redakcja lovewallet.pl

Nasza misja to dostarczanie inspirujących treści, które pomagają naszym czytelnikom wyrażać siebie poprzez modę i dodatki. Na naszym blogu znajdziesz szeroki zakres tematów, od najnowszych trendów w modzie męskiej, damskiej i dziecięcej, po unikalne akcesoria, które dodadzą charakteru każdej stylizacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?