Strona główna
Moda dziecięca
Tutaj jesteś
Moda dziecięca jak ubierać dziecko na spacer

Jak ubrać niemowlę na spacer? Jak się do tego przygotować?

Data publikacji 3 lutego 2023


Pierwszy spacer z noworodkiem jest zawsze bardzo ekscytujący – nie tylko dla świeżo upieczonych rodziców. Nowo narodzone dziecko wydaje się małe, kruche i bezbronne, więc jak może być wystawione na ciepło lub mróz? Jak ubrać niemowlaka na spacer bez przegrzania? O czym pamiętać i co wziąć pod uwagę?

Kiedy wybrać się na pierwszy spacer z noworodkiem?

Nikogo nie zdziwi fakt, że wiele zależy od pogody, ale także od stanu matki i dziecka po porodzie. Jeśli dziecko jest wcześniakiem, powinno się poprosić położną o pierwszy spacer. Możliwe jest, że w sprzyjających warunkach będzie się w stanie wyjść natychmiast, w pierwszym tygodniu życia dziecka, ale możliwe jest również, że trzeba będzie poczekać około dwóch tygodni. Jeśli matka nie ma siły, aby wyjść, nie powinna tego robić. Zamiast tego tata lub członek rodziny mogą wybrać się na spacer z niemowlakiem. Dziecko powinno być ubrane zgodnie z pogodą. Pierwsze spacery nie powinny trwać dłużej niż 10-15 minut.

Jak ubierać dziecko na spacer letnią porą?

Jeśli letnie upały szaleją, powinno wybrać się na spacer rano do godziny 10:00. Można również wyjść wieczorem, po 16:00. W żadnym wypadku nie wolno wychodzić między godziną 12 a 14, ponieważ w tym okresie upał jest największy, a słońce może powodować oparzenia lub udary zarówno u dziecka, jak i matki. Zawsze należy chronić dziecko przed słońcem. Pokrywa wózka powinna być podniesiona. Nie wolno zapomnieć o czapeczce, nawet jeśli niemowlę leży w wózku. Musi to być cienki i lekki model, który ochroni główkę przed słońcem. Wszystkie ubranka powinny być wykonane z naturalnych i przewiewnych materiałów, które przepuszczają powietrze i nie odparzają skóry dziecka. Najlepsza jest bawełna.

Jak ubrać niemowlę na spacer zimową porą?

Zimą należy zwrócić szczególną uwagę na temperatury. Nie wolno wychodzić na zewnątrz, gdy termometr wskaże -5 stopni i wieje wiatr. Poniżej tej temperatury należy całkowicie zrezygnować z chodzenia, nawet jeśli świeci słońce. Zimą piękna pogoda może być zwodnicza. Dziecko podczas spaceru nie porusza się, a więc powinno mieć o jedną warstwę więcej niż rodzic. Idealnym rozwiązaniem jest body z długim rękawem, spodnie, skarpetki – najlepiej dwie pary, sweter, kombinezon i kurtka. Maluszek powinien być też przykryty kocem. Należy pamiętać również o ciepłej czapce.

Jak ubrać niemowlę na spacer wiosną i jesienią?
Największym problemem nie są temperatury, ale warunki pogodowe. Opady deszczu i wiatr mogą działać odstraszająco. W taką aurę lepiej pominąć spacery. Jeśli deszcz nie jest mocny, to można wybrać się na spacer, ale należy sprawdzić, czy wózek jest wodoodporny. Jeśli nie, to przyda się osłona przeciwdeszczowa. Dziecko musi być ubrane w zależności od pogody. Na pewno nie wolno przegrzewać dziecka. Jeśli jest chłodniej, to wystarczy dodatkowa warstwa ubrań, ale niezbyt ciepła. Należy pamiętać, aby chronić główkę maluszka, a więc czapka jest podstawą. Oczywiście skarpetki również są obowiązkowe. Przyda się też kocyk, którym będzie można okryć maluszka, gdy zrobi się chłodniej lub zacznie wiać.

broszki jak nosić

Redakcja lovewallet.pl

Nasza misja to dostarczanie inspirujących treści, które pomagają naszym czytelnikom wyrażać siebie poprzez modę i dodatki. Na naszym blogu znajdziesz szeroki zakres tematów, od najnowszych trendów w modzie męskiej, damskiej i dziecięcej, po unikalne akcesoria, które dodadzą charakteru każdej stylizacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?