Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś
Akcesoria okulary przeciwsłoneczne jakie wybrać

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy?

Data publikacji 14 lipca 2023

Okulary przeciwsłoneczne są prawdopodobnie najlepszym dodatkiem do stroju, jaki człowiek stworzył w historii. Ciężko sobie wyobrazić spacer w słoneczną pogodę bez okularów. Chronią one oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a także są modne i stanowią doskonałe uzupełnienie stylizacji. Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? Na co zwrócić uwagę?

Okulary przeciwsłoneczne jakie wybrać?


Wybierając okulary przeciwsłoneczne, należy zwrócić uwagę na ich jakość. To, że mają one ciemne szkła, nie jest wystarczające. Muszą być to certyfikowane okulary, które chronią przed słońcem, a przy okazji nie pogarszają wzroku. Dobrej jakości okulary pozwalają odpowiednio spoglądać przez nie na otaczający świat i zapewniają odpowiedni kontrast kolorów. Prawidłowo dobrane okulary pozwalają uniknąć nieprzyjemnych refleksów, które są szkodliwe dla oczu. Ważne jest, aby sprawdzić, czy zakupione okulary faktycznie zapobiegają bezpośredniemu przenikaniu promieni UV do oczu.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy?

Wiadomo już, że należy wybrać okulary wysokiej jakości, które mają zastosowane filtry UV chroniące oczy przed promieniowaniem słonecznym. Równie ważne jest dobranie okularów do kształtu twarzy. Niektóre modele pasują idealnie każdej osobie, a są takie, w których jedynie konkretne osoby wyglądają dobrze. Na pewno najbardziej idealną twarzą jest twarz owalna i do takich rysów pasuje praktycznie wszystko. Jeśli twarz jest mała, to należy unikać dużych okularów.

Twarz okrągła i w kształcie serca – jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

W przypadku okrągłej twarzy należy bardzo uważnie wybierać okulary. Na pewno idealnym rozwiązaniem są wszystkie prostokątne modele. Świetnie będą wyglądać także okulary z grubszymi oprawkami. Jeśli kości policzkowe są dłuższe od szczęki, okulary przeciwsłoneczne muszą być średniej wielkości, owalne lub kwadratowe. To samo dotyczy twarzy w kształcie serca.

Kwadratowa, podłużna i trójkątna twarz

Do twarzy kwadratowej znakomicie pasują okulary z wąskim uchwytem i okrągłymi soczewkami, owalne lub w kształcie kropli. W przypadku podłużnej twarzy powinno się wybrać model, który skróci nieco rysy. W takim wypadku świetnie sprawdzą się okulary z okrągłymi lub kwadratowymi szkłami. Szerokość oprawek nie może być większa od skroni. Do trójkątnej twarzy, czyli takiej, która charakteryzuje się szerokim czołem i wąskim podbródkiem, pasują okulary oversize. Można zdecydować się też na kocie kształty lub okulary Aviator.

Okulary przeciwsłoneczne dopasowane do koloru skóry i włosów

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy już wiadomo. Warto jednak zwrócić uwagę też na kolor włosów i cerę. Do ciemnej karnacji i ciemnych włosów znakomicie pasują metalowe, ciemnobrązowe lub czarne okulary. Lepiej unikać pastelowych kolorów i wybrać odcienie ziemi, ciemnozielone czy bordowe. Do chłodnego odcieniu blondu pasują okulary brązowe, szare lub pastelowe. Ciepły blond doskonale komponuje się z jasnym brązem, kolorem miodowym, złotym lub ciemnozielonym.

broszki jak nosić

Redakcja lovewallet.pl

Nasza misja to dostarczanie inspirujących treści, które pomagają naszym czytelnikom wyrażać siebie poprzez modę i dodatki. Na naszym blogu znajdziesz szeroki zakres tematów, od najnowszych trendów w modzie męskiej, damskiej i dziecięcej, po unikalne akcesoria, które dodadzą charakteru każdej stylizacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?